0850 304 80 31
7/24 Çağrı Merkezi

Kazakistan Uçak Bileti

Kazakistan uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz.

Kazakistan

Kazakistan Seyahati sizi göçebe, Sovyet ve 21. yüzyıl tarihinin kesiştiği noktada bir zaman ve kültür çatışması olan Asya'nın kalbine getiriyor. Hazar Denizi'nden Çin'e uzanan bu geniş alanın ortasınd...

Kazakistan Şehir Rehberi

Kazakistan Seyahati sizi göçebe, Sovyet ve 21. yüzyıl tarihinin kesiştiği noktada bir zaman ve kültür çatışması olan Asya'nın kalbine getiriyor. Hazar Denizi'nden Çin'e uzanan bu geniş alanın ortasında, geçmişin kalıntıları ve yenilikçi mimarinin yükselildiği Kazakistan, dünyanın en büyük bozkırının ve dağlarının anavatanıdır. Sizlerde Kazakistan uçak biletialarak hemen bu harika ülkeyi ziyaret edebilirsiniz. 

Kazakistan’a Nasıl Gidilir?

Kazakistan, Orta Asya'daki en erişilebilir ülkeler arasında yer almaktadır. Düzenli uçuşlarla, başkent Nur-Sultan’a ve Kazakistan'ın en büyük şehri Almatı'ya İstanbul, Frankfurt, Londra, Seul, Dubai, Bangkok ve diğer büyük merkezlerden seferler düzenlenmektedir.

Kazakistan Nasıl Bir Yer?

Orta Asya Türk boylarından olan Kazakistan çeşitli kültürel değerleri ve doğal güzellikleri ile birlikte ön plana çıkmaktadır. Kazakistan’ın başkenti Astana’dır. Kazakistan, dünyanın en büyük dokuzuncu ülkesi, Orta Asya'daki en büyük ve yeryüzündeki en büyük karayla çevrili ülkedir. Ülkenin %70’ini Müslümanlar oluşturmaktadır. Resmi bir din tanımının olmadığı Kazakistan da Kazakça ve Rusça konuşulmaktadır. Kazakça’nın Türkçe’ye yakın bir dil olduğunu dile getirebiliriz. Kazakistan kültürünün ülkemiz kültürüne de oldukça yakın olduğunu söyleyebiliriz. 

Kazakistan İçin Vize Gerekli Mi?

Kazakistan’a gitmeye karar verdikten sonra genellikle ilk sorulan soru vize uygulanıp uygulanmadığıdır. Kazakistan T.C. vatandaşlarına 30 güne kadar vizesiz bir şekilde kapılarını açmaktadır. Pasaportunuz bu aşamada yeterli olacaktır. Geçmişteki uygulamalara nazaran günümüzde göç polisine gitmeksizin girişte Registre kâğıdını doldurarak tatilinize başlayabilirsiniz. 

Kazakistan Türkiye Arası Uçakla Kaç Saat Sürer?

Kazakistan’ı havayolu şirketi kullanarak tercih edecekler yaklaşık olarak 5 saat içerisinde Kazakistan’a ulaşmış oluyor. İstanbul ile Kazakistan arası uçuş süresi tam olarak 4 saat 57 dakika sürmektedir. Ancak bu süre rötarsız ve aktarmasız uçuşlar için geçerlidir.

Kazakistan Seyahat İçin Güvenli mi?

Kazakistan ziyaretçiler için güvenli bir destinasyon olmaya devam ediyor ve 2020 ortasından itibaren ABD Dışişleri Bakanlığı'nın seyahat danışma sisteminde Seviye 1 Kategorisini, yani ziyaret edilmesi daha güvenli ülkeler arasında korudu. Yalnız ve kadın gezginler de dahil olmak üzere çeşitli ülkelerden gelen turistler, ülkedeyken  herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmadılar. Ek olarak, büyük şehirlerde turizm büroları açıldı ve giderek artan sayıda yerel halk ile İngilizce iletişim kurabiliyor.

 

Kazakistan Seyahat Sezonları

Kazakistan ilkbahar ve sonbaharda en ılıman mevsimini yaşar, ancak devasa büyüklüğü sayesinde ülkenin bazı köşelerinin tadını yıl boyunca çıkarabilirsiniz. Farklı mevsimlerin her birinde ne bekleyeceğinizi bilerek gitmek Kazakistan seyahatinizi daha elverişli hale getirebilir.

Kış: Almaty's Medeu ve Shymbulak Kayak Merkezi'nde kayak, snowboard ve buz pateni yapabilir veya Kazakistan'ın büyük şehirlerinde bulunan müzelerin, buharlı hamamların tadını çıkarmak için kış ayı mükemmel bir zaman.

Sonbahar: Ülkenin çoğu sonbahar güzelliğiyle örtüldüğünden ve hava koşulları yürüyüş ve şehir turları için çok uygun olduğundan, sonbaharda Kazakistan'da yapılacak çok şey bulabilirsiniz.

İlkbahar: Kanyon yürüyüşleri, petroglif keşifleri, güney Türkistan ve Çimkent'e turlar ve karla kaplı dağların ve çiçek açan çayırların manzarasının tadını çıkaracağınız kros tren yolculuğu sezonu.

Yaz: Güneyde sıcak ve kuzeyde ılımlı olan yaz, başkenti ve Burabai Milli Parkı'nı ziyaret etmek veya Aktau yakınlarındaki Baykonur ve Hazar Denizi'ni görmek için batıya gitmek için ideal mevsimdir.

Kazakistan Gezilecek Yerler Nelerdir?

Kazakistan da gerek tarihi anlamda gerekse doğal güzellikler anlamında gezebileceğiniz pek çok alan bulunmaktadır. Geçmiş yıllara nazaran bu alanları günümüzde revize edilerek oldukça çok tercih edilmiş olduğunu dile getirebiliriz. Türk kültürünün harmanlandığı bu eserlerden ön plana çıkanları sizler için paylaşacağız. 

 • Bayterek Kulesi: Kazakistan’ın başkenti Almatı da yer alan Bayterek Kulesi 105 metre yüksekliğe sahiptir. Şehrin birçok alanından Bayterek Kulesini görebilmek mümkündür.  1997 yılında inşa edilen Bayterek Kulesini ziyaret ettiğinizde asansör ile birlikte zirveye çıkarabilirsiniz.
 • Han Şatır: Han Şatır, Kazakistan’ın en popüler alışveriş merkezleri arasında yer almaktadır. Dünyanın en büyük çadırı olma özelliğine sahip olan Han Şatır 140 metre karelik alanı ile birlikte yerli ve yabancı pek çok turist tarafından tercih edilmekte ve ziyaret edilmektedir.
 • Hoşgörü ve Barış Piramidi: Birçok farklı kültürün yaşamış olduğu Kazakistan’da buna bir sembol edinmek üzere Hoşgörü ve Barış Piramidi inşa edilmiştir. 35 bin metre karelik alana sahip olan bu piramit 62 metre yüksekliği ile birlikte pek çok kişinin ilgisini çekebilmeyi başarmıştır. 130 farklı milleti temsilen piramidin üstüne güvercin motifleri dizilmiştir.
 • Ile-Alatau National Park: Doğal güzelliği ile birlikte pek çok kişiyi kendisine hayran bırakan Ile-Alatau National Park günümüzde Kazakistan’ın en çok tercih edilen ve en çok ziyaret edilen alanları içerisinde yer almaktadır. 300’e yakın kuş türünün yaşamış olduğu ve harika bir görünüme sahip olan bu parkı ziyaret etmenizi önermekteyiz.
 • Nur Astana Camii: Nur Astana Cami Kazakistan’ın en büyük camisi olma özelliğine sahiptir. Beyaz bir cepheye sahip olan Nur Astana Cami’ni ön plana çıkartan bir diğer unsur ise altın rengi kubbesidir. Caminin yüksekliği ve uzunluğunun ise çok ince bir düşünce ile inşa edildiğini dile getirebiliriz. Muhteşem mimarisi ile birlikte Nur Astana Cami’nin şehrin en gözde turistik alanları içerisinde gösterilmiş olduğunu dile getirebiliriz.
 • Eyalet Müzesi:  Kazakistan’ın en büyük müzeleri içerisinde yer alan Eyalet Müzesi pek çok turist tarafından ziyaret edilen ilgi çekici bir alandır. 1931 yılında kurulmuş olan bu müzenin pek çok tarihi eseri bünyesinde sergilemiş olduğunu görebilmekteyiz. Özellikle tarih severler tarafından oldukça çok tercih edildiğini söyleyebiliriz.
 • Almatı Hayvanat Bahçesi:  21 hektarlık bir alana kurulu olan Almatı Hayvanat Bahçesi turistlerin yoğun olarak ilgi göstermiş olduğu yerler arasında yer almaktadır. 75 yıldan uzun süredir faaliyet gösteren Almatı Hayvanat Bahçesi’nin günümüzde 350’den fazla hayvan türünü sergilemiş olduğunu söyleyebiliriz.

Yukarıda belirtmiş olduklarımızın yanı sıra Kazakistan da gezebileceğiniz pek çok alan bulunmaktadır. Bunlardan da ön plana çıkanları sizlere maddeleyelim.

 • Kazak Halk Müziği Enstrümanları Müzesi
 • Zenkov Katedrali
 • Hoca Ahmed Yesevi Türbesi
 • Altyn-Emel National Park
 • Medeo

Tüm bu doğal güzellikleri ve tarihi mekanları ziyaret etmek isteyenlerin Kazakistan uçak bileti almaları yeterli olacaktır. Sizlerde eşsiz güzelliklere ve tarihe sahip olan bu güzel ülkeyi ziyaret ederek birçok anı biriktirebilirsiniz.

 

Kazakistan’da Ne Yenir?

Sadece kurtların Kazaklardan daha fazla et yediği söyleniyor, bu yüzden onların tuzlu, et ağırlıklı mutfağı sürpriz olmamalı. Bununla birlikte, vejeteryanlar hala bazı lezzetli seçenekler bulabilirler. En iyi yerel lezzetlerimiz:

Beşparmak - Et suyu ile tatlandırılmış ve elle yenen ince rulo erişte şeklinde yapılan Kazakistan ulusal yemeğidir.

Shashlyk - Ağızda eriyen kebaplar, sığır eti parçaları, kıyma, kuzu eti, tavuk ve hatta karaciğer ile yapılan Kazak yemeğidir.

Laghman - Bu Uygur klasiğinde taze erişte, et ve sebzeler kızartılır, kaynatılır ve çorba şeklinde servis edilir.

Kazi - At etli sucuk dilimleri ile hazırlanan gerçek bir Kazakistan yemeği tadı

Koje - Navruz tatili için özel hazırlanan yemekler arasındadır, Ekşi süt, tahıllar, at eti ve tuz dahil yedi malzemeden oluşur.

Kumys - Yaz aylarında soğuk bir kase fermente kısrak sütü Kazak tarzı serinlemenin yolu.

Shek-Shek (Chak-Chak) - Bal, kuru üzüm veya fındık ile tatlandırılmış kızarmış hamur topları ile Kazakistan’da tüketilen bir tür tatlı türüdür.

Kazakistan Şehirleri

Kazakistan 5 coğrafi bölgeye ayrılmaktadır. Bunun yanı sıra Kazakistan’ın 14 eyaleti bulunmaktadır. Bu eyaletlerde toplamda 319 il bulunmaktadır. Kazakistan’ın en önemli şehirlerine baktığımızda ise; Almatı, Atyrau, Baykonur, Shymkent, Ekibastuz, Karağandi, Kostanai, Taraz, Semey, Kızılorda, Pavlodar, Öskemen, Uralsk ve Turkestan Kazakistan’ın en önemli şehirleri arasında yer almaktadır. Kazakistan uçak biletialarak sizlerde tarihi mekânları ve doğal güzellikleri ziyaret edebilirsiniz. 

 

 

 

 

Kazakistan Yakın Uçuş Noktaları